Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

90 milionów obiektywów NIKKOR do aparatów Nikon

90 milionów obiektywów NIKKOR do aparatów Nikon
Listopad 24
08:14 2014

Firma Nikon ogłosiła, że pod koniec października 2014 r. produkcja obiektywów NIKKOR dla aparatów z wymienną optyką przekroczyła granicę 90 milionów egzemplarzy. Ponadto produkcja obiektywów NIKKOR wyposażonych w cichy silnik falowy (SWM) osiągnęła niedawno pięćdziesiąt milionów sztuk.

Pomimo dużych osiągnięć w zakresie produkcji obiektywów systemowych, firma Nikon kontynuuje działania mające na celu opracowywanie nowych produktów pod marką NIKKOR.

We wrześniu 2014 r. Nikon wprowadził na rynek jasny, ultraszerokokątny obiektyw AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED dedykowany do lustrzanek wyposażonych w matrycę formatu FX. Nowy model zapewnia dynamiczne, ultraszerokokątne ujęcia oraz duży otwór względny f/1,8, który pozwala uzyskać małą głębię ostrości oraz gładkie rozmycie tła. Dzięki temu AF-S NIKKOR 20mm f/1,8G ED idealnie nadaje się do uwydatniania perspektywy i zwiększania przestrzeni, gwarantując najwyższą jakość obrazu zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów.

W czerwcu 2014 r. firma Nikon poinformowała o najmniejszym i najlżejszym w swojej klasie superteleobiektywie zmiennoogniskowym dla systemu Nikon 1 – 1 NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6. Seria obiektywów dla systemu 1 NIKKOR liczy obecnie 12 modeli z zakresem ogniskowych od 6,7 mm do 300 mm (kąty widzenia odpowiednio od 18 mm do 810 mm w formacie małoobrazkowym), czyli od ultraszerokokątnego do superteleobiektywu.

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment