Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Aplikacja Aparat Google poprawiona

Czerwiec 05
17:24 2014

images

Każdy, kto miał w swojej karierze więcej niż jednego smartfona z Androidem wie, że fabrycznie zainstalowane aplikacje idą z duchem czasu. Niekiedy trybów, opcji i możliwości jest tak wiele, że człowiek czuje się jak zagubiony w labiryncie. A tu nawet nić Ariadny nie pomoże…

W odróżnieniu od innych producentów, Google stara się wprowadzać jak najprostsze aplikacje, biorąc przykład z firmy Apple i jej „gadżetów” na iPhone’a. Jednak ostatnia, kwietniowa aktualizacja Aparatu Google zebrała niezbyt pochlebne opinie użytkowników. Według nich obsługa filtra rozmywającego Lens Blur (rozmycie soczewkowe) jest dosyć trudna z winy ustawień samowyzwalacza. Twierdzą także, że wizjer nie jest kompatybilny z telefonami o rozdzielczości ekranu 4:3, gdyż automatycznie przycina on zdjęcia do formatu 16:9.

Google wzięło sobie do serca krytykę użytkowników i wypuściło inną, mniejszą aktualizację.  Aplikacja oferuje teraz krótszy i dłuższy czas uruchomienia samowyzwalacza (3 i 10 sekund), a proporcje obrazu zostały wyrównane przez możliwość wyboru formatu. Inne ciekawe funkcje to nowe tryby zdjęć panoramicznych: szeroki kąt i tryb „rybiego oka”, które bazują na technologii Photo Sphere. Aktualizacja w tej chwili wchodzi na rynek i wkrótce powinna być dostępna na Play Store.

 

Poniżej przykład użycia filtra Lens Blur:

DdGUd4U3qRlKHXnhsQBF

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *