Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Bałkańska fotoekspedycja Akademii Nikona

Bałkańska fotoekspedycja Akademii Nikona
Kwiecień 07
08:40 2014

Akademia Nikona przygotowała kolejną fotoekspedycję, tym razem na Bałkany. Wyprawy z tej serii są organizowane z myślą o miłośnikach fotografii i podróży, ale niekoniecznie tych turystycznych. Dzięki tym wycieczkom można zwiedzić trudno dostępne lub rzadko odwiedzane zakątki świata, poznać inne kultury i bez pośpiechu robić zdjęcia pod okiem doświadczonych fotografów. Co więcej, można w tym celu skorzystać z profesjonalnego sprzętu Nikona, udostępnionego specjalnie na czas wyjazdu.

482201311

Bałkany to region, który wielu wciąż kojarzy się z wojnami. Konflikty zbrojne już się skończyły, ale pozostawiły po sobie widoczne ślady. Jest to obszar pełen kontrastów – tradycja przeplata się z nowoczesnością, wpływy zachodnie ze wschodnimi, a bogactwo z ubóstwem. Na terenie jednego państwa współistnieją różne narody i religie, co przejawia się bogactwem kulturowym i kulinarnym.

Wyprawa rozpocznie się od wizyty w najmłodszym europejskim kraju, Kosowie, które wciąż buduje swoją państwowość. W dalszym ciągu unosi się tu widmo niedawnych konfliktów. Na niewielkim obszarze ścierają się dwa narody i religie. Wycieczka obejmie wizytę w średniowiecznych prawosławnych monasterach wpisanych na listę UNESCO oraz spotkanie z mnichami.

4131066813

Drugim punktem ekspedycji będzie Macedonia. Państwo, które wciąż walczy o uznanie na całym świecie, nawet, a właściwie szczególnie, z sąsiadującą Grecją. W czasie wizyty w Macedonii odbędą się dwa festiwale: „Galickie wesele”, który jest pokazem tradycyjnego macedońskiego wesela, a więc i tradycyjnych strojów, pieśni i zwyczajów oraz „Ochrydzkie lato”, festiwal muzyki klasycznej i jazzowej organizowany na terenie starożytnych amfiteatrów, średniowiecznych cerkwi i na ulicach miasta położonego nad najstarszym jeziorem w Europie. Poza tym zaplanowano wycieczki po malowniczych terenach Parku Narodowego Mavrovo i Parku Narodowego Galicica.

W ramach wyprawy przewidziano ponadto warsztaty na temat sprzętu, fotografowania w terenie, zachowania się w trakcie fotografowania i edycji zdjęć w programach graficznych. Tematem przewodnim całej wycieczki będzie kompozycja. Wyjazd i wykłady poprowadzi doświadczony fotograf i podróżnik Paweł Chara. Fotoekspedycja odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2014 br.

cb89ba06861c

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/138/w-balkanskim-tyglu-kosowo-i-macedonia/

/Źródło: Nikon/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *