Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Cały świat w jednej bańce. Richard Heeks

Kwiecień 01
15:54 2014

flat,550x550,075,f

Brytyjski fotograf Richard Heeks uczynił niezwykłą zupełnie zwyczajną rzecz, na którą często nie zwracamy uwagi – dostrzegają ją tylko dzieci. Wykonał tysiące różnorodnych ujęć baniek mydlanych.

Niektóre wykonane przez niego zdjęcia precyzyjnie oddają chwilę, w której bańka pryska. Inne natomiast pokazują pojedyncze bańki, w których odbija się otoczenie, podczas gdy tło pozostaje rozmazane. Jedna z jego sfotografowanych baniek przypomina nawet Gwiazdę Śmierci z trylogii „Star Wars”.

Heeks zaczął fotografować je w 2007 roku, kiedy zobaczył swoich siostrzeńców bawiących się w ogrodzie w puszczanie baniek mydlanych. „Techniki makrofotografii, które doskonaliłem przez zdjęcia oczu, okazały się tu naprawdę przydatne – powiedział  w wywiadzie dla portalu DPReview.com. – Doszło do tego, że odzwierciedlanie refleksów światła w bańkach stało się moją obsesją.”

Od tego czasu ukazał odbiorcom chyba wszystkie odsłony baniek mydlanych. Stopniowo też uczył się, jaki wpływ na efekt końcowy zdjęcia ma padające światło, pogoda oraz szybkość migawki aparatu.

Jego nieprawdopodobną galerię fotografii można zobaczyć na https://www.flickr.com .

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *