Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Dzień z życia fotografa przyrody

Dzień z życia fotografa przyrody
Kwiecień 25
10:05 2014

Fotografowanie dzikiej przyrody nie jest łatwym zadaniem. Jak przekonuje norweski fotograf Asgeir Helgestad dobry sprzęt i odrobina szczęścia nie gwarantują udanych zdjęć. Nie chodzi bowiem o to, aby znaleźć się jak najbliżej zwierząt, a o to, by uchwycić istotę ich życia oraz uczucia jakie towarzyszą fotografowi w zetknięciu z dziką przyrodą.

Fotografowanie przyrody wymaga przygotowania i wiedzy. Trzeba rozumieć zwierzęta, wiedzieć jak się zachowują, jak reagują, co robią i myślą – należy się wcielić w rolę swoistego psychologa zwierzęcego. Konieczna jest także cierpliwość – często godzinami czeka się na odpowiedni moment. Nie warto jednak czekać gdziekolwiek, dzięki znajomości zwierząt można ustawić się w odpowiednim miejscu.

Opowieść Helgestada stanowi część serii filmów RED Collective, które dokumentują pracę fotografów i filmowców. W tym pięknym filmie obserwujemy fotografa w pracy i dowiadujemy się, dlaczego kocha fotografowanie przyrody oraz co chciałby przekazać poprzez swoje zdjęcia. Warto obejrzeć film na pełnym ekranie i w jakości HD. Prace Helgestada można zobaczyć na jego stronie oraz profilu Vimeo.

[vimeo clip_id=90373546]

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *