Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Fotografów zabawy z GIF-em

Fotografów zabawy z GIF-em
Kwiecień 18
12:32 2014

az3tqb1gqbib5qui32jh-620x372Ukraińskie studio fotograficzne Positive Pictures otrzymało zlecenie od telewizji cyfrowej Volia Cable – mieli stworzyć grafikę reklamową. Z zapałem zabrali się do dzieła, a efekt tej pracy możemy zobaczyć powyżej. Nic specjalnego? Może. Za to warto zatrzymać się chwilę nad bardzo interesującym procesem jej tworzenia w formacie GIF.

J8MxYhf

Jak widać, droga do ostatecznego efektu była długa i kręta. Graficy użyli ponad tuzina obrazów nałożonych na siebie. Każdy jest dokładnie umiejscowiony i połączony z resztą, co daje ciekawy rezultat – obraz wygląda jak rzeczywiste zdjęcie. Chociaż ciężko sobie wyobrazić dziecko siedzące tuż obok niedźwiedzia pandy, a jeszcze trudniej tegoż misia surfującego w Internecie…

Czy dużo trzeba pracy, aby osiągnąć takie efekty? Ludzie z Positive Pictures powiedzieliby pewnie, że sporo, ale praktyka czyni mistrza. Czas poświęcony na zgranie wszelkich elementów grafiki (takich jak światło czy krzywe na poszczególnych zdjęciach) przestaje mieć znaczenie, gdy można zobaczyć wynik swoich działań w sieci lub na plakatach. A to jest najlepsza nagroda za wylane siódme poty.

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *