Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Inny wymiar fotografii ulicznej

Inny wymiar fotografii ulicznej
Marzec 25
08:04 2014

Fotografia uliczna chyba nikomu nie kojarzy się ze zwierzętami. Zwierzęta zwykle fotografowane są w ich naturalnym otoczeniu na łonie przyrody. Jednak w czasach ekspansji człowieka miasta stają się przestrzeniami zamieszkałymi w równym stopniu przez ludzi, jak i zwierzęta.

Te drugie stały się ważnym elementem fotografii Giacomo Brunelliego. The Animal oraz The Animals II to serie czarno-białych fotografii dokumentujących poranne spacery artysty w rodzimych Włoszech oraz po Londynie. Sam autor określa swoją twórczość jako „fotografię uliczną skoncentrowaną na zwierzętach”.

Brunelli rozpoczął swoją przygodę z fotografią dość przypadkowo, znajdując pewnego dnia w szufladzie stary aparat ojca. Jako dziecko spędzał sporo czasu ze zwierzętami, nic dziwnego, że to one stały się przedmiotem jego fotografii.

Jak sam autor przyznaje, zwierzęta bardzo różnie reagują na widok człowieka z aparatem fotograficznym – część jest zainteresowana, inne boją się dźwięku migawki i uciekają. Do każdego zdjęcia trzeba podchodzić ostrożnie. Celem jest załapanie emocji i zatrzymanie ruchu. Ale nie zawsze,  bowiem Brunelli fotografuje także martwe zwierzęta. W takich przypadkach przenosi zwłoki w wybrane przez siebie miejsce i sam aranżuje scenę, nadając znaczenie temu, czego już nie ma.

2012-10-01_3

© Giacomo Brunelli

foto02

© Giacomo Brunelli

foto003

© Giacomo Brunelli

foto008

© Giacomo Brunelli

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Brunelliego.

/Źródło: PetaPixel/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *