Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Koniec partnerstwa Getty Images i Flickr

Koniec partnerstwa Getty Images i Flickr
Marzec 12
13:12 2014

Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, iż Getty Images, jeden z największych banków zdjęć na świecie, udostępni sporą część swoich zasobów za darmo. Wygląda na to, że to dopiero początek większych zmian. Jak donoszą użytkownicy, firma postanowiła zakończyć współpracę z serwisem Flickr, o czym poinformowała mailowo.

W 2008 roku Yahoo! i Getty Images zawarły umowę, dzięki której ten drugi mógł przeszukiwać zasoby Flickr i proponować wybranym przez siebie użytkownikom odpłatne udostępnianie zdjęć w swoim banku. Jednak niespełna sześcioletnia współpraca dobiega właśnie końca. Oznacza to, że użytkownicy Flickr, podobnie jak pozostali internauci, którzy chcieliby udostępnić swoje zdjęcia w serwisie Getty Images, będą zmuszeni wysyłać je samodzielnie, opisane i w pełnym wymiarze, licząc na pozytywne rozpatrzenie.

Chociaż w rozesłanych mailach firma zadeklarowała otwartość na ponowną współpracę z Yaoo!/Flickrem, na chwilę obecną nie zaangażowała się w nowy układ. Mimo wszystko podkreślą, że zmiany w żaden sposób nie dotkną aktywnych użytkowników serwisu, niezależnie od ilości udostępnionych zdjęć. Natomiast zbiór zdjęć znany dotychczas jako Flickr Collection stanie się podstawą dla nowej kolekcji Getty Moment.

Getty Images zachęca ponadto do robienia zdjęć za pomocą urządzeń mobilnych. Wszyscy uczestnicy Flickr Collection będą zaproszeni do skorzystania z nowej aplikacji Moment Mobile App, która pozwala przesyłać zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Na dzień dzisiejszy aplikacja dostępna jest tylko dla systemu iOS, użytkownicy Androida będą musieli trochę poczekać.

/Źródło: dpreview/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *