Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Mały gest, wielka pomoc. National Geometric dla dzieci w Indiach

Mały gest, wielka pomoc. National Geometric dla dzieci w Indiach
Kwiecień 23
13:50 2014

_DSC0758

Na stronie internetowej National Geometric można znaleźć zdjęcia indyjskich dzieci opatrzone imionami pozujących oraz wypisanymi ich potrzebami. Możemy im te rzeczy zapewnić, wystarczy… kupić zdjęcie.

Organizacja zajmuje się sprzedażą pojedynczych zdjęć małych potrzebujących, a za uzyskane tą drogą pieniądze zapewnia im jedzenie, wodę, pomoc medyczną, szkolne czesne i inne podstawowe potrzeby. Koszt każdej fotografii to suma, której potrzebuje do godnego życia dziecko na zdjęciu. Jeśli pomożemy, dostaniemy kolejne zdjęcie –  osobę, którą wsparliśmy, sfotografowaną  już po otrzymaniu przez nią potrzebnych artykułów. I pewnie szczęśliwą…

Obecnie National Geometric stara się pomóc dziesięciorgu młodym ludziom. Sunil prosi o 12 dolarów na wodę i pożywienie dla swojej rodziny, Anitha o 60 dolarów na lekarstwa. Reszta natomiast o mundurki i pomoc w opłaceniu nauki, by mogli spełnić swoje marzenia o studiach i godziwej pracy.

W tej chwili projekt obejmuje tylko Indie. Organizatorzy mają nadzieję na rozszerzenie działalności na inne kraje dotknięte ubóstwem. Do pomocy poszukiwani są również  fotografowie oraz „inni utalentowani, kreatywni ludzie”. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem organizacji – dotacją lub fotografowaniem, wejdź na nationalgeometric.com , aby poznać szczegóły.

Dzieci proszą o pomoc – nie zawiedź ich!

2213786_indyjskie-dziecko

 

 

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *