Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

NATURA 2000 – Lista obszarów uzupełniona

NATURA 2000 – Lista obszarów uzupełniona
Styczeń 29
07:12 2014

Sieć Natura 2000 powiększyła się o tereny wykorzystywane w celach wojskowych. Rada Ministrów przyjęła dziś dokument pt. „Uzupełnienie listy obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty”.

Minister Środowiska zaproponował wyznaczenie obszarów Natura 2000 na terenach wykorzystywanych w celach wojskowych, na których znajdują się poligony, koszary i ośrodki szkoleniowe. Są wśród nich: Krośnieńska Dolina Odry (woj. lubuskie), Murawy na Poligonie Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie), Wydmy Kotliny Toruńskiej (woj. kujawsko-pomorskie), Enklawy Puszczy Sandomierskiej (woj. podkarpackie) oraz Jezioro Wicko i Modelskie Wydmy. Mimo że tereny te służą wojsku, to jednocześnie charakteryzują się wyjątkową wartością przyrodniczą w skali Unii Europejskiej z powodu występowanie cennych siedlisk i gatunków wymienionych w dyrektywach siedliskowej i ptasiej.

Natura 2000 jest ekologiczną siecią obszarów chronionych w Unii Europejskiej. Ochrona przyrody w ramach sieci polega, w oparciu o kryteria naukowe, na połączeniu działań zabezpieczających istnienie cennych gatunków i siedlisk ze zrównoważonym gospodarowaniem.

/mos.gov.pl/

About Author

Michał Solak

Michał Solak

Pochodzi z pogranicza Lubelszczyzny. Fotografią interesował się od zawsze. Na co dzień związany z przyrodą, stąd zainteresowanie właśnie tą dziedziną fotografii ze szczególnym naciskiem na krajobraz. Każdą wolną chwile spędza szukając odpowiedniego otoczenia, gdzie mógłby w pełni pokazać to czego nie da się zobaczyć gołym okiem. Twierdzi że w dzisiejszych czasach sfotografowanie czegokolwiek jest trudnym zadaniem, ponieważ prawie wszystko zostało już utrwalone na cyfrowych negatywach.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment