Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Pierwsze na świecie zdjęcia żywego kreta albinosa

Pierwsze na świecie zdjęcia żywego kreta albinosa
Wrzesień 30
16:33 2015

Pan Daniel Urbaniak, fotograf przyrody z Małopolski wykonał – najprawdopodobniej – jako pierwszy na świecie zdjęcie żywego kreta albinosa. Tak opisał całą sytuację Pan Daniel na Facebooku:

Udało mi się go spotkać podczas rehabilitacyjno – nordikłolkingowego spaceru, w miejscowości Frydman na Spiszu, po przejściu burzy, przechadzając się w pobliżu stawu usłyszałem huk spadających kamieni, pokuśtykałem nad staw, kawałek brzegu osunął się do wody i kiedy spojrzałem na nią długo nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Pokuśtykałem do auta po aparat. Na początku tej nie równej walki nie zanosiło się na to że kret przeżyje tą przygodę. Ale szczęście i wiatr mu sprzyjały, po kilku minutach dopłynął wreszcie do brzegu i zniknął w głębokiej trawie

Kret albinos jest bardzo rzadko spotykany. Zazwyczaj znajdowane są jedynie martwe osobniki. Szacuje się, że biała odmiana występuje raz na 150 tysięcy osobników.

Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) do celów komercyjnych, bez zgody autora zabronione.

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment