Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Podróże Blondynki na 30 fotografiach – Wystawa Beaty Pawlikowskiej

Październik 15
09:26 2014

Wystawa zdjęć Beaty Pawlikowskiej „Świat się uśmiecha” odwiedzi Kalisz. Finisaż z udziałem podróżniczki odbędzie się 18 października w Galerii Kalisz. Wystawę organizowaną przez National Geographic Polska będzie można oglądać od 5 do 18 października br.

Szłam szarą, betonową ulicą w mieście Vijayawada w Indiach. Zakurzone chodniki, ryk samochodów, tropikalny skwar. I nagle zobaczyłam dziewczynę. Siedziała na krawężniku i sprzedawała kwiaty pielgrzymom zmierzającym do pobliskiej świątyni. Fot. Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska jest podróżniczką, pisarką, dziennikarką i fotografką. Z pasją opowiada o wyprawach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje egzotyczne wyjazdy, pisze książki, felietony i reportaże, prowadzi audycję „Świat według Blondynki” w Radiu ZET.

Każda wielka podróż składa się z pojedynczych kroków. Tak jak życie składa się z wielu sekund. To niezwykłe, że aparat fotograficzny pozwala te sekundy uchwycić i zatrzymać na zawszemówi Beata Pawlikowska.Dlatego właśnie lubię fotografować – żeby uchwycić tę jedną sekundę. Tę jedną, która jest bardziej doskonała, harmonijna i pełna emocji od tej, która była  wcześniej i od tej, która nastąpi potem.

Zawsze mam ze sobą aparat fotograficzny. Podczas ponad dwudziestu lat podróżowania zrobiłam wiele tysięcy fotografii. Dzisiaj wybrałam tylko trzydzieści – tych  które pokazują jak bardzo lubię światdodaje Beata.

Wystawa odwiedziła już Gdańsk, Białystok, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin, Jastrzębie-Zdrój i Zgorzelec.

W Kaliszu wystawa będzie dostępna od 5 do 18 października w Galerii Kalisz (ul. Poznańska 121). Finisaż z udziałem Beaty Pawlikowskiej odbędzie się 18 października w godz. 13:00 – 15:00.

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

1 Comment

  1. otto
    otto Październik 29, 06:59

    haj

    Reply to this comment

Write a Comment

Podaj wynik: *