Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Waldo Bronchart na pomoc fotografom

Waldo Bronchart na pomoc fotografom
Maj 19
14:09 2014

Screen-Shot-2014-05-14-at-12.47.49-PM

 

 

Profesjonalna obróbka zdjęć to bardzo ważna sprawa i wie o tym każdy fotograf. Ma również świadomość, że jego czas jest cenny, chce więc skorzystać z jak największej ilości skrótów oferowanych w programach graficznych. Ale w jaki sposób je wszystkie zapamiętać? Można oczywiście zaopatrzyć się w silikonową nakładkę na klawiaturę z zaznaczonym każdym dostępnym skrótem. Problem tkwi tylko w fakcie, że wiele kombinacji zmienia się wraz z wprowadzaniem kolejnych wersji programów, nie mówiąc już o zużyciu materiału. I kłopot pozostaje…

Aby jednak pasjonaci fotografii nie wpadali w depresję, zapewniam: jest nadzieja! Nazywa się Waldo Bronchart. Stworzył on aplikację internetową, którą ochrzcił mianem Application Shortcut Mapper. Uważana za przewodnik po skrótach dla programów takich, jak Adobe Photoshop, Adobe Lightroom i Blender, aplikacja jest kopalnią złota dla fotografów. Jak ona działa, możemy zobaczyć na animacji poniżej.

 

kJu2trG

 

 

Gdy wciśniemy pierwsze klawisze wybranej kombinacji, na przykład Shift lub Ctrl, program pokaże nam poprzez zaznaczenie kolorem, których przycisków trzeba jeszcze użyć. Dzięki temu ma przewagę nad nakładkami silikonowymi. Aplikacja współpracuje z trzema głównymi systemami operacyjnymi: Mac OSX, Windows i Linux, będzie działać też w najnowszych wersjach programów (Photoshop 14.2, Lightroom 5.4 oraz Blender 2.70 i 2.68).

Program jest ogólnodostępny, można go znaleźć tutaj: http://waldobronchart.github.io/ShortcutMapper/. Mamy więc pewność, że jego aktualizacje są przeprowadzane jak najszybciej.

Od teraz praca ze zdjęciami będzie jeszcze bardziej przyjemna!

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *