Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Yosemite mówi „nie” zdalnie sterowanym aparatom

Yosemite mówi „nie” zdalnie sterowanym aparatom
Maj 21
08:07 2014

Masz zdalnie sterowany samolocik? W takim razie nie zostaniesz z nim wpuszczony do Parku Narodowego Yosemite. Od niedawna bezzałogowe maszyny latające używane do fotografowania parku są tam zabronione.

Na stronie www.nps.gov./yose pojawiła się w piątek informacja na ten temat. Publikacja trafnie zatytułowana „Użycie bezzałogowych maszyn podniebnych zabronione w Parku Narodowym Yosemite” wyjaśnia, dlaczego zdalnie sterowane urządzenia fotografujące, tak przydatne w uzyskiwaniu zapierających dech w piersiach zdjęć, są tam nie do przyjęcia.

„W ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy wzrost ilości gości używających zdalnie sterowanych maszyn w granicach parku. Patrzymy na to niechętnie, gdyż czasami są ekstremalnie hałaśliwe i zakłócają odgłosy natury. Mogą też utrudniać akcje ratownicze, wywoływać zakłopotanie i rozproszenie personelu medycznego oraz innych ludzi zaangażowanych w operację ratowania życia. Negatywnie wpływają też na rezerwat dzikiej przyrody, gdy znajduje się on nieopodal miejsca użycia sprzętu latającego. Szczególnie wrażliwy na hałas jest nadzwyczaj chroniony sokół wędrowny w okresie swojego zagnieżdżania na ścianach klifów.”

Zasada ta ma być równoznaczna z przepisami zamieszczonymi w CFR (Kodeks Prawa Federalnego). Jeśli więc nie chcemy mieć zatargów z amerykańskim prawem, lepiej przed wycieczką do Yosemite zostawić helikopter na baterie w hotelu.

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *