Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Zaskakujące zdjęcia… kur

Zaskakujące zdjęcia… kur
Marzec 21
09:22 2014

Singapurczyk, Ernest Goh, jest znany przede wszystkim z niezwykłych fotografii zwierząt. Zwierzęta na jego zdjęciach mają w sobie coś z ludzi i wyrażają wiele emocji. W 2012 roku fotograf wydał książkę poświęconą w całości rybom o prostym tytule The Fish Book. Właśnie ukazała się kolejna z serii, w której przygląda się… kurzym konkursom piękności.

Goh wybrał do sesji kury rasy Serama. Są to niewielkie ptaki, znane i hodowane ze względu na swoją ozdobność. Fotograf śledził ich losy od wyklucia z jajka, po pokazy na specjalnych konkursach piękności. Dzięki cierpliwości artysta wydobył z tych zwierząt piękno, dumę i charakter (choć może to brzmieć podejrzanie). Owoce swojej pracy zebrał w książce o dwuznacznym tytule Cocks: The Chicken Book.

2012_002_ErnestGoh_Chicken_ERN1156

© Ernest Goh

2012_002_ErnestGoh_Chicken_Thewalk

© Ernest Goh

228-1_Headshot55

© Ernest Goh

 

Fotografie drobiu zaskakują i wyglądają nieprawdopodobnie. Zwierzęta przyjmują na nich imponujące pozy i eksponują swoje walory. Można powątpiewać w ich autentyczność, jednak film ukazujący kulisy sesji zdjęciowej rozwiewa wszelkie wątpliwości. Te niewielkie zwierzęta naprawdę popisują się przed obiektywem, próbują zwrócić na siebie uwagę i same pozują do zdjęć.

[vimeo clip_id=74638927]

Więcej zdjęć znajdziemy w książce, którą można zakupić na stronie internetowej Goha.

/Źródło: PetaPixel/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *