Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Zrób to sam: kieszonkowe portfolio

Zrób to sam: kieszonkowe portfolio
Luty 27
07:53 2014

Firma Photojojo zachęca fotografów do ręcznych robótek. Na stronie photojojo.com znalazła się instrukcja jak krok po kroku stworzyć własnoręcznie kieszonkowe portfolio. Potrzebne są tylko dobre chęci, zdjęcia, grubszy papier, taśma i nożyk.

Pocket Portfolio

W dobie internetu, darmowych aplikacji i niemal nieograniczonych możliwości publikowania materiałów w sieci, papierowe portfolio przechodzi do lamusa. Przyzwyczailiśmy się do oglądania zdjęć na ekranie, ale to odbitki wywołują w nas większe emocje, bowiem można ich dotknąć, nosić je ze sobą i chwalić się nimi w każdej chwili. Trudno jednak wyobrazić sobie dźwiganie ciężkich albumów ze zdjęciami, wobec tego portfolio, które mieści się w kieszeni, wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Dlaczego warto wykonać takie portfolio? Przede wszystkim dlatego, że jest ono proste do zrobienia, a na pewno przyciągnie uwagę. Niezależnie od tego, czy znajdą się w nim zdjęcia profesjonalne i w wysokiej jakości czy też będą to zdjęcia zrobione telefonem komórkowym, nikt nie pozostanie na nie obojętny.

Nic nie daje takiej satysfakcji jak własnoręcznie wykonana praca. Można przy tym puścić wodze fantazji i świetnie się bawić. Każde opracowanie to okazja to stworzenia nowego opowiadania, który można opatrzyć dodatkowym komentarzem. Warto ponadto eksperymentować z kształtem stron, kolorami, a nawet zastosowaniem – portfolio można wykorzystać na przykład jako wizytówkę. Bez względu na to, jaką ostatecznie przyjmie formę, efekt murowany, bo przecież małe jest piękne.

Pocket Portfolio

/Źródło: photojojo.com/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment