Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Przyłącz się monitoringu wilka, rysia i niedźwiedzia w Beskidach

Przyłącz się monitoringu wilka, rysia i niedźwiedzia w Beskidach
Luty 03
17:53 2014

Ryś, niedźwiedź i wilk, aby prawidłowo funkcjonować wymagają swobodnego przemieszczenia się bez względu na granice administracyjne państw.

Karpaty Zachodnie położone na czesko-słowacko-polskiej granicy pełnią funkcję ważnych miejsc migracji dla dużych drapieżników. Jednak obecne zmiany w krajobrazie, takie jak urbanizacja i rozwój nowej infrastruktury transportowej mają negatywny wpływ na przemieszczanie się wilka, rysia i niedźwiedzia. Odpowiednia ochrona tych gatunków wymaga spójnego i transgranicznego podejścia.

W ramach projektu „Duże drapieżniki bez granic – partnerstwo dla ochrony w Karpatach zachodnich” prowadzimy monitoring dużych drapieżników w Karpatach Zachodnich celem opracowania wspólnej sieć korytarzy migracyjnych na pograniczu.

Osoby zainteresowane ochroną dużych drapieżników zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowym monitoringu wilka, rysia i niedźwiedzia w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.

Spotkanie organizacyjne i wyjście w teren: 08-09.02.2014 r.
Miejsce spotkania: chata na Zagroniu (Beskid Żywiecki, wejście z Rajczy Nickuliny)
Zgłoszenie uczestnictwa jest obowiązkowe.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot razem z partnerami z Czech Friends of the Earth Czech Republic oraz ze Słowacji Fatra Mountain Association prowadzi wspólne działania w celu zapewnienia prawidłowej ochrony wilka, rysia i niedźwiedzia w Karpatach Zachodnich na obszarze trzech państw wyszechradzkich.

/pracownia.org.pl/

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment