Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Canon EOS-1D C: pierwsza lustrzanka, która spełnia standard jakości obrazu w testach EBU

Canon EOS-1D C: pierwsza lustrzanka, która spełnia standard jakości obrazu w testach EBU
Styczeń 16
12:40 2014

Firma Canon ogłosiła, że przełomowa lustrzanka EOS-1D C, która została stworzona głównie z myślą o rejestracji materiałów wideo została niezależnie przetestowana wg standardów European Broadcasting Union (EBU) dotyczących tworzenia materiałów HD¹. Zastosowana metodologia badawcza wykazała, że EOS-1D C jest pierwszą lustrzanką na rynku, która oferuje wystarczająco wysoką jakość by stać się narzędziem podczas tworzenia produkcji telewizyjnych.

EOS-1D C.jpg

Testy wykazały, że EOS-1D C oferuje nadzwyczajną rozdzielczość HD dla materiałów źródłowych nagranych w trybie 4K minimalizując ryzyko wystąpienia aliasingu i wiernie odwzorowując kolory i ruch. Potwierdziły także, że jakość obrazu oferowana przez EOS-1D C jest zgodna z zalecaną specyfikacją dot. dużej matrycy wykorzystywanej w produkcjach HD².

“Od momentu premiery, lustrzanka EOS-1D C cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników, dlatego jesteśmy dumni, że zyskała ona uznanie EBU – powiedział Kieran Magee, Director of Professional Marketing w Canon Europe Ltd. – Stworzyliśmy naprawdę unikalny produkt, który oferuje wiele kreatywnych możliwości. Opinie, jakie otrzymujemy od profesjonalistów z branży wideo są znakomite. Wspaniałe jest to, że produkt otrzymał także branżową akredytację, na jaką zasługuje”.

Doskonała jakość i elastyczność
EOS-1D C to innowacyjny produkt, który przenosi filmowanie lustrzanką na nowy ekscytujący poziom. Aparat oferuje wyróżniającą się jakość obrazu, doskonałe rezultaty w warunkach słabego oświetlenia i zakres dynamiki porównywalny z taśmą filmową. Lekką i kompaktową konstrukcję zaczerpnięto z modelu Canon EOS-1D X, rozwijając specyfikację i możliwości w zakresie wsparcia nagrywania materiałów wideo 4K (4 096 x 2160) z samplingiem kolorów 4:2:2, oferując jeszcze większą swobodę twórczą zawodowym operatorom.

Unikatowa konstrukcja i możliwość rejestrowania obrazu wideo w rozdzielczości 4K oferuje twórcom wideo pakiet rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem nagrywania w wysokiej jakości. Szeroka gama obsługiwanych rozdzielczości i częstotliwości rejestrowania klatek zapewnia kreatywną elastyczność. Wideo 4K jest nagrywane z wykorzystaniem 8-bitowej kompresji Motion JPEG przy 23,98P lub 25P, a wideo Full HD (1920 x 1080) można rejestrować nawet w formacie 1080/60p.

EOS-1D C, jako część systemu EOS, jest zgodny ofertą pond 75 obiektywów Canon EF, co zapewnia twórcom wideo niesamowite możliwości kreatywne.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na tutaj.

EOS-1D C kluczowe funkcje:

  • Filmy 4K
  • Rozdzielczość 1080p przy 50/60 klatkach na sekundę; Canon Log Gamma
  • Nieskompresowane wyjście HDMI
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS 18 MP
  • Do 12 zdjęć na sekundę; tryb 14 klatek na sekundę
  • 61-punktowy system AF
  • Zakres ISO: 100-25600
  • Dwa procesory DIGIC 5+
  • Ekran LCD Clear View II 8,1cm (3,2”)
  • Zgodność z obiektywami EF

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *