Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Następca Nikona D800 w lipcu – prawda czy fałsz?

Następca Nikona D800 w lipcu – prawda czy fałsz?
Maj 23
07:30 2014

D3S_8282-d800e-1200

Według portalu „Nikon Rumors” w lipcu tego roku pojawi się kontynuator rodu aparatu D800 (zwanego też D800E). Zamieszczono tam również specjalistyczną listę parametrów nowego urządzenia, przekonującą nas, że Nikon już wkrótce uraczy odbiorców nowym, smakowitym kąskiem. Czy to aby na pewno prawda?

W rzeczywistości szumnie ogłaszany nowy Nikon D800S to tylko… aktualizacja poprzedniego. Tak jak D800,  będzie miał matrycę 36 MP bez filtra AA, ale z wbudowanym lepszym oprogramowaniem pozwalającym robić ostrzejsze zdjęcia poruszających się obiektów oraz mikroprocesor Expeed 4 lub 4a. Możliwy będzie zapis obrazu w formacie sRAW, co poprawi jakość naszych zdjęć wykonywanych w słabym oświetleniu. Pojawią się też te same ulepszenia AF, jakie trafiły do Nikona D4S, a także zdjęcia sekwencyjne o prędkości 6 fps. Jest też wzmianka o wysokiej rozdzielczości filmów (4K), ale zakwalifikowana jako „mało prawdopodobna”.

 

Cena zaktualizowanego modelu: około 3 000 dolarów. Czy użytkowników  D800 skuszą jej nieco lepsze parametry, czy może poczekają na prawdziwego następcę tronu Nikona? Śledźmy nowinki techniczne, być może niedługo pojawi się oficjalna informacja o jego wyprodukowaniu. Plotki krążą cały czas…

Nikon-D800E-back

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *