Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

NIKON D4S – Premiera

NIKON D4S – Premiera
Luty 25
10:53 2014

Nikon D4S, będący następcą niezwykle popularnego modelu D4, wyznacza nową klasę jakości. W odpowiedzi na cenne uwagi przekazane przez profesjonalnych użytkowników, inżynierowie firmy Nikon wprowadzili wiele usprawnień. Nowe rozwiązania znacznie ułatwią pracę fotografom zajmującym się sportem, przyrodą oraz fotoreporterom, dla których liczy się szybkość działania i niezawodność sprzętu niezależnie od okoliczności. Zmiany docenią też artyści poszukujący skuteczniejszych środków wyrazu dla swoich prac” – powiedział Dirk Jasper, Product Manager dla produktów profesjonalnych w Nikon Europe.

d4s4

 

Nikon ogłasza premierę modelu Nikon D4S – nowej flagowej lustrzanki cyfrowej formatu FX. Nikon D4S przesuwa granicę możliwości wyznaczoną przez swojego poprzednika, ustanawiając nowe standardy dla profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Nowa klasa jakości 

Aparat został wyposażony w ulepszoną matrycę formatu FX o rozdzielczości 16,2 mln pikseli i imponującym zakresie czułości ISO 100–25600 (rozszerzalnym do odpowiednika wartości 409600). Dzięki nowemu procesorowi przetwarzania obrazu EXPEED 4 oraz modyfikacjom 51-polowego systemu autofokusa Multi-CAM 3500FX, Nikon D4S umożliwia ustawianie ostrości przy fotografowaniu z szybkością 11 kl./s z najwyższą jakością obrazu nawet przy słabym świetle. Funkcja obsługi plików RAW w rozmiarze S w połączeniu z szybkim złączem Gigabit Ethernet w standardzie 100/1000TX sprawia, że zdjęcia zapisane na karcie pamięci można niemal natychmiast przesłać przez sieć, zapewniając fotoreporterom przewagę nad konkurentami w sytuacjach, gdy o ich sukcesie decydują sekundy. Nikon D4S oferuje rozwiązania zdecydowanie bardziej zaawansowane niż model Nikon D4, zapewniając jeszcze lepszą jakość obrazu. Aparat został wyposażony m.in. w ulepszoną matrycę CMOS formatu FX o rozdzielczości 16,2 mln pikseli i zakresie ISO 100–25600, rozszerzalnym do odpowiednika wartości 409600. Dzięki nowemu procesorowi EXPEED 4 firmy Nikon zwiększyła się ogólna wydajność aparatu, pozwalając uzyskać jeszcze bardziej naturalne odwzorowanie obrazu – również w przypadku stosowania wysokich czułości. Doskonałe efekty zdjęciowe nawet przy słabym i „trudnym” świetle, z jakim musi się zmierzyć wielu fotografów sportowych i fotoreporterów, gwarantują również takie rozwiązania, jak: miejscowa redukcja szumów, wyostrzanie krawędzi i korekta odcieni.

d4s3

Dążenie do doskonałości

W modelu D4S zastosowano ulepszoną wersję 51-polowego systemu AF firmy Nikon, który odznacza się największą precyzją i funkcjonalnością w swojej klasie. Aparat wyróżnia się udoskonalonym działaniem blokady, rozszerzoną funkcją „Zapisuj według orientacji”, nowymi opcjami ograniczeń dla trybów autofokusa, a także zupełnie nowym trybem grupowego AF. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze lepszą kontrolę nad wyborem obszaru autofokusa. W trybie tym stale monitorowanych jest pięć zgrupowanych pól AF, które w zależności od kompozycji kadru można zmieniać na inne spośród wszystkich 51 pól. Dzięki temu, Nikon D4S umożliwia precyzyjne śledzenie szybko poruszających się obiektów z dużej odległości, a w przypadku fotografowania stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła, znacznie usprawnia ich namierzanie i pozwala oddzielić je od tła.

System autofokusa zastosowany w aparacie D4S – podobnie jak ten użyty w modelu D4 – umożliwia wybór 9-, 21- lub 51-polowego AF i działa przy poziomie oświetlenia -2 EV (ISO 100, 20°C).

1796849_10151926078658038_1507256588_o

 

/Źródło: Nikon/

About Author

Michał Solak

Michał Solak

Pochodzi z pogranicza Lubelszczyzny. Fotografią interesował się od zawsze. Na co dzień związany z przyrodą, stąd zainteresowanie właśnie tą dziedziną fotografii ze szczególnym naciskiem na krajobraz. Każdą wolną chwile spędza szukając odpowiedniego otoczenia, gdzie mógłby w pełni pokazać to czego nie da się zobaczyć gołym okiem. Twierdzi że w dzisiejszych czasach sfotografowanie czegokolwiek jest trudnym zadaniem, ponieważ prawie wszystko zostało już utrwalone na cyfrowych negatywach.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *