Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Nowy, 60-krotny zoom od Nikona – Coolpix P600 oraz Coolpix P530

Nowy, 60-krotny zoom od Nikona – Coolpix P600 oraz Coolpix P530
Luty 07
11:59 2014

Na rynek wchodzą dwa nowe super-zoomy od Nikona, model Coolpix P6000, posiadający 60-krotny zoom optyczny, a także Coolpix P530, posiadający zoom 42-krotny. Obydwa aparaty typu SLR-like posiadają 16-to milionową matrycę CMOS, a także wizjer elektroniczny.

Niko Coolpix P6000

Ten ultra zoom posiada zakres ogniskowych od 24 do 1440, zabezpieczony optyczną redukcją drgań (VR). Wyposażony jest w spory, 3-calowy wyświetlacz LCD, co niekoniecznie jest zaletą, ponieważ z całą pewnością może on wpływać na zużycie baterii. Posiada także bardzo ciekawą funkcję, podkreślającą krawędzie kadru, pomagające zobaczyć zaznaczenie ostrości na ekranie. Ciekawostką jest także wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na niemal natychmiastowe udostępnianie zdjęć. W fotografii przyrodniczej może sprawdzić się zapewne wśród bardzo młodych amatorów, zdjęcia seryjne wykonuje z prędkością 7 klatek na sekundę. Standardem jest także możliwość kręcenia filmów full HD, z dźwiękiem stereo. Cena rynkowa to 499$.

Nikon Coolpix P530

Obiektyw Nikkor z 42-krotnym zoomem optycznym może sprawdzić się dla użytkowników, którzy chcą mieć zdjęcia dobrej jakości, niskim kosztem. Posiada ciekawą funkcję Dinamic Fine Zoom, pozwalającą uzyskać dwukrotne powiększenie zoomu (do 84 krotnego w tym przypadku), zachowując tym samym najwyższą rozdzielczość. Tajemnicą nadal pozostaje fakt, jak to się dzieje. Zapewne jakieś straty jakościowe muszą być. Aparat także posiada możliwość filmowania w Full HD, ma do tego nawet dedykowany przycisk na obudowie pozwalający szybko uruchomić tryb filmowania. Cena rynkowa to 449$.

Oba aparaty z całą pewnością sprawdzą się jako sprzęt rodzinny, turystyczny, gdyż tego typu modele są ciągle popularne w naszym kraju. Pytanie pozostaje jedno – czy cena jest adekwatna do aparatu?

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *