Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Nowy Samyang 10 mm 1:2:8 ED AS NCS CS – już jest!

Nowy Samyang 10 mm 1:2:8 ED AS NCS CS – już jest!
Marzec 28
08:07 2014

Wytężona praca firmy Samyang przyniosła efekt- możemy już zobaczyć udoskonaloną wersję obiektywu Samyang 10 mm f/2.8 (prezentowanego na targach Photokina 2012). Przy jej produkcji wykorzystano najnowszą technologię NCS.

To pierwszy wyprodukowany przez Samyang obiektyw z systemem Nano Coating System. Posiada nanokrystaliczną powłokę antyrefleksyjną. Efekt to mniejszy współczynnik odbicia, niż w powłokach (U)MC. Powłoka jest dobrze dopasowana do struktury soczewki, co skutkuje lepszą transmisją światła, większą odpornością na odblaski oraz wyższym kontrastem.

Obiektyw ten posiada pole widzenia 109.5 stopnia- to liczba, od której może się zakręcić w głowie. Dzięki temu zapewnia aparatowi prostoliniowe odwzorowanie obrazu, a nam przyjemność przy wykonywaniu zdjęć. Na dodatek ma wbudowaną na stałe osłonę przeciwsłoneczną, co zmniejsza jego wagę prawie o 160 gramów. Aby zyskać taki komfort, warto zainwestować w wersję z mocowaniem Canon EF.

Samyang 10 mm 1:2:8 ED AS NCS CS jest doskonały do fotografowania wnętrz, architektury i krajobrazu. Przysłona o wartości f/2.8 sprawia, że dobrze  sprawdza się on w słabym oświetleniu, więc może być z powodzeniem wykorzystywany w fotografii sportowej i reportażowej.  Można śmiało powiedzieć, że chociaż jest to obiektyw luksusowy, powinien go mieć każdy fotograf.

 

Źródło: samyang.pl

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *