Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Obiektyw Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM – nowy szkło japońskiego producenta

Obiektyw Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM – nowy szkło japońskiego producenta
Luty 07
08:32 2014

Sigma zaprezentowała kilka dni temu nowy obiektyw – Sigma 18-200mm f 3.5-6.3 DC Macro OS HSM. Jest to nowsza wersja uniwersalnego obiektywu tej firmy Sigma 18-200. Nowe szkło jest na pewno lżejsze, ale tym samym wykonane z lepszych materiałów.

Porównując ten obiektyw z poprzednikiem, nowy model ma mniejszą średnicę, 70.7mm. O 11% producent zmniejszył także wielkość całej konstrukcji. Stawia to go na półce ze szkłami kitowymi jeśli chodzi o gabaryty, pamiętajmy jednak, że to ultra-zoom. W obiektywie został zastosowane 4 szklane elementy SLD (Special Low Dispertion), niwelujące znacznie aberracje chromatyczne.

Nowością jest także możliwość fotografowania Macro, jak sama nazwa wskazuje. Deklarowana minimalna odległość ostrzenia wynosi ok 39cm, licząc od matrycy aparatu. W tym przypadku skala powiększenia wynosi 1:3. Ciekawostką jest fakt, że Sigma zamiast nanosić farbą nazwę obiektywu w przedniej części postanowiła wygrawerować napis. Ma to na celu uniknięcie odbicia światła przy małych odległościach od fotografowanego obiektu. Podnosi to także jakość wykonania, dzięki czemu dotychczasowe kiepskie oceny wykończenia obiektywów mogą zostać podniesione.

Szybkie działanie AF zapewnia ultradźwiękowy HSM, pracujący bardzo cicho. Dodatkowo funkcja optycznej stabilizacji obrazu (niedostępna na mocowania Pentax i Sony) pozwala wykonywać naprawdę wysokiej jakości zdjęcia w trudnych warunkach.

Obiektyw Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM został włączony do linii Contemporary, dzięki czemu jest on kompatybilny z Sigma USB Dock. Pozwala to nam dostosowanie kilku ustawień obiektywu pod indywidualne preferencje. Producent deklaruje także możliwość korzystania z nowej usługi – Zmiany Mocowania, w przypadku jak przesiądziemy się na innego producenta aparatu.

Dane techniczne:

  • Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 13 grupach
  • Minimalna przysłona: F22
  • Rozmiar filtra: 62mm
  • Kąt widzenia: 76.5-8.1 stopnia (dla matrycy 35mm)
  • Dystans minimalny: 30cm
  • Skala powiększenia: 1:3
  • Listki przysłony: 7 (przysłona kołowa)
  • Wymiary (śr x dł): 70.7mm x 86mm
  • Waga: 430

Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM będzie dostępna już w marcu 2014, jednak na razie na najpopularniejsze mocowania – Canon I Nikon. Użytkownicy Pentaxa i Sony muszą jeszcze poczekać. Cena sugerowana przez producenta będzie wynosić 1590zł.

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *