Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Olympus wprowadza nowy ultrazoom – SP-100EE

Olympus wprowadza nowy ultrazoom – SP-100EE
Styczeń 30
15:17 2014

Olympus wprowadza na rynek aparat z wbudowanym celownikiem ramkowym. Celownik, który można wysuwać podczas fotografowania, współpracuje z nowym obiektywem Ultra Zoom o zakresie ogniskowych 24-1200 mm (ekwiwalent 35mm). Możliwe jest zoomowanie z jednoczesnym utrzymaniem w kadrze wybranego obiektu. Aparatem Olympus SP-100EE sfotografujemy zarówno oddalone, jak i poruszające się obiekty, np. dzikie zwierzęta, samoloty, sportowców. Wyprofilowany uchwyt oraz intuicyjnie rozmieszczone pokrętła – ustawienia zmienimy jednym palcem – okażą się niezwykle pomocne, gdy będziemy robić zdjęcia z wykorzystaniem wizjera elektronicznego.

SP-100EE – bądź bliżej fotografowanego obiektu
Olympus SP-100EE został wyposażony w obiektyw Ultra Zoom o zakresie ogniskowych 24-1200 mm* (50-krotny zoom optyczny, 100-krotny przy zastosowaniu zoomu o superrozdzielczości). Sfotografujemy nim nie tylko najdrobniejsze szczegóły, lecz także poruszające się obiekty. Dzięki trybowi Supermakro zrobimy zdjęcia z odległości zaledwie 1 cm.

Wyjątkowy design, zachwycający sposób obsługi
Większość projektantów, kładących nacisk na sposób obsługi, decyduje się na zastosowanie zaokrąglonych krawędzi. Olympus SP-100EE, przypominający wyglądem lustrzanki cyfrowe, zawdzięcza swój wyrazisty styl prostym liniom i uchwytowi o zwiększonej ergonomii. Elastomerowy materiał, który pokrywa uchwyt, jest miękki w dotyku, a jego chropowata, antypoślizgowa tekstura sprawia, że SP-100EE doskonale leży w dłoni.

Aparat pełen technologii
Pierwszy na świecie celownik ramkowy tego typu znacznie ułatwia fotografowanie oddalonych lub poruszających się obiektów, ponieważ utrzymuje w kadrze wybrany przez nas cel. Dzięki technologiom iHS możemy fotografować bez względu na warunki oświetleniowe – maks. ISO 6400. Kompatybilność z kartami FlashAir (z funkcją bezprzewodowej sieci) pozwali nam połączyć aparat ze smartfonem lub komputerem stacjonarnym poprzez Wi-Fi. SP-100EE zarejestrujemy również płynne filmy Full HD 60p.

Stylowa i inteligentna fotografia
Mechanizm optycznej stabilizacji obrazu skutecznie redukuje drgania aparatu i pozwala w pełni cieszyć się możliwościami jasnego obiektywu Ultra Zoom, którym zrobimy piękne zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. 16 MP sensor BSI CMOS w połączeniu z procesorem obrazu TruePic VII nowej generacji umożliwia wykorzystanie wysokiej wydajności optycznej SP-100EE. Najnowszy Olympus zmienia zdjęcia w prawdziwe dzieła sztuki – to zasługa filtrów artystycznych, wyzwalających naszą kreatywność.

SP-100 EE GŁÓWNE FUKNCJE:

 • Nowy Ultra Zoom 24-1200 mm*, 1:2,9-6,5 (50-krotny zoom optyczny , 100-krotny przy zastosowaniu zoomu o superrozdzielczości)
 • Celownik ramkowy współpracuje z wizjerem elektronicznym i ułatwia uchwycenie wybranego obiektu
 • Płynne filmy Full HD 60p
 • EVF o rozdzielczości 920 tys. punktów, profesjonalny styl fotografowania
 • Przycisk limitowania ostrości

Dodatkowe funkcje:

 • Optyczna stabilizacja obrazu skutecznie redukująca drgania aparatu
 • Procesor TruePic VII, szybsze przetwarzanie obrazu i doskonała jakość zdjęć
 • 16 MP BSI CMOS, wysoka rozdzielczość i niezwykła wydajność w słabych warunkach oświetleniowych
 • 3-calowy ekran LCD, 460 tys. punktów
 • System automatycznego ustawiania ostrości FAST AF
 • Filtry artystyczne
 • Zdjęcia seryjne 7,1 kl./s, VGA/HVGA
 • iHS: Maks. ISO 6400
 • S-macro 0,01 m (0,03 ft) do ∞ (f=4,3 mm (stały))

/materiały prasowe Olympus/

About Author

Przemysław Bicki

Przemysław Bicki

Idź, szukaj i rób zdjęcia! Ta strona jest tylko informacyjna, nie siedź przy komputerze tylko rób zdjęcia... :)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *