Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Rząd w Chinach zakazał sprzedaży Nikona D600

Rząd w Chinach zakazał sprzedaży Nikona D600
Marzec 20
07:54 2014

Niezliczona ilość użytkowników Nikona D600 przy wykonywaniu zdjęć zauważyła szybko zbierający się kurz na matrycy, co w znacznym stopniu pogarszało wygląd prac. Próby odzyskania przez nich pieniędzy od sprzedawców zakończyły się fiaskiem. W Chinach ta sytuacja nie przeszła bez echa.

Nikon-D600-1W programie wyemitowanym 15 marca, w Światowy Dzień Konsumenta, przez chińską telewizję CTTV wystąpili nabywcy tego aparatu narzekający na jakość obrazu oraz sprzedawcy usiłujący winić za to…  smog unoszący się w powietrzu, pomimo zapewnień firmy Nikon, że istniejący problem ma swoje źródło w konstrukcji aparatu. Gdy rząd Chin dowiedział się o zaistniałej sprawie, nakazał całkowite zaprzestanie sprzedaży modelu D600. Teraz zdenerwowani użytkownicy, oprócz kupna nowego aparatu, będą mieli możliwość zareklamowania urządzenia- firma oferuje darmową kontrolę, czyszczenie i montaż nowej przesłony, nawet jeśli gwarancja już dawno wygasła.

Jak widać, Nikonowi nie pomogło nawet szybkie wypuszczenie modelu D610, który niczym właściwie nie różni się od poprzedniego z wyjątkiem korekty tej „niewielkiej” wady technicznej. Użytkownicy D600 nadal  będą musieli zmagać się z plamami na zdjęciach, a firma z plamami na honorze.

 

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

1 Comment

  1. Melmore
    Melmore Marzec 20, 07:57

    Czy ten kraj będzie kiedyś normalny? Niedługo zakażą sprzedaży ryżu, bo przecież po pewnym czasie się zepsuje…

    Reply to this comment

Write a Comment

Podaj wynik: *