Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Średnioformatowy Pentax 645Z

Średnioformatowy Pentax 645Z
Kwiecień 16
07:02 2014

Od kilkunastu dni na stronie korporacji Ricoh mówiło się o tajemniczym aparacie „Z”. Dzisiaj w końcu zaprezentowano nowy aparat – średnioformatową lustrzankę Pentax 645Z. Chociaż z wyglądu przypomina ona model 645D, wnętrze kryje coś zupełnie innego.

645Z został wyposażony w matrycę CMOS o wymiarach 44×33 mm i rozdzielczości 51,4 megapikseli, która razem z procesorem PRIME III zapewnia szybką i wydajną pracę aparatu i maksymalną redukcję szumów. Średni format z kolei gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia bogate w szczegóły.

pentax5pentax7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparat wykorzystuje system czyszczenia matrycy Dust Removal II oparty na ultradźwiękach. Czułość lustrzanki można ustawić w zakresie od ISO 100 do ISO 204800. Oferuje ona funkcję podglądu na żywo na odchylanym 3.2-calowym ekranie LCD. W aparacie zastosowano moduł AF o nazwie SAFOX XI, który wykorzystuje 27 pól, w tym 25 krzyżowych. Pentax 645Z to pierwszy aparat średnioformatowy, którym można rejestrować filmy i to w jakości Full HD z prędkością 30 kl/s i dźwiękiem stereo.

Lustrzanka jest ponadto wytrzymała i zabezpieczona przez kilkadziesiąt uszczelek, dzięki czemu jest odporna na wilgoć, pył oraz mróz.

pentax8pentax4

 

 

 

 

 

 

 

Niedawno zaprezentowane lustrzanka Hasselblad H5D-50c i cyfrowa ścianka Phase One IQ250 wykorzystują dokładnie taką samą matrycę jak 645Z, jednak Pentax jest znacznie tańszy – sam korpus będzie kosztować około 8500 dolarów, a do sklepów trafi na początku czerwca.

/Źródło: Ricoh/

About Author

Kamila Stefek

Kamila Stefek

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *