Something went wrong with the connection!

PMFP.pl – portal miłośników fotografii przyrodniczej

Wielkoformatowy Travelwide 4×5 – aparat dla podróżników

Wielkoformatowy Travelwide 4×5 – aparat dla podróżników
Kwiecień 25
10:07 2014

travelwide1-66217

Każdy, kto chce robić dobre zdjęcia w terenie, a nie uśmiecha mu się ciągnięcie za sobą „ciężkiego sprzętu”, powinien zwrócić uwagę na aparat Travelwide.  Oferuje on dobrej jakości zdjęcia na kliszy w formacie 4×5″ przy stosunkowo małych wymiarach.

Stworzony przez amerykańskich konstruktorów Justina Lundquist i Bena Syversona prototyp zaprzecza definicji kamer wielkoformatowych, które uważane są za nieporęczne. Waży jedynie 630 gramów, czyli mniej niż klasyczna lustrzanka. Jest względnie kompaktowy, więc amatorzy fotografii nie będą mieli problemów z zabieraniem go na wszelkie fotoekspedycje.

Aparat dostępny będzie w dwóch wersjach: współpracującej z obiektywem Schneider Super Angulon 65 mm f/8 oraz szerokokątnym Angulonem 90 mm f/6.8. Pierwsza z nich posiada ostrość zablokowaną na nieskończoności. Z drugą natomiast użytkownik otrzymuje metalowe ramki do kadrowania i precyzyjny pinhole, umożliwiający fotografowanie bez obiektywu.

Obecnie Travelwide 4×5 jest w przedsprzedaży. Później będzie dostępny w cenie 149 dolarów. To stosunkowo niewiele, ale należy przestrzec skuszonych ceną przed zbyt pochopnymi decyzjami – aparat nie posiada obiektywów, trzeba je dokupić niezależnie. Jeśli to jednak nie odstraszy miłośników fotografii, na pewno nie będą żałować.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych aparatem Travelwide 4×5:

pobrane pobrane (1) pobrane (2)

 

About Author

Ewa Skalny

Ewa Skalny

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Podaj wynik: *